לתאום פגישה
052-8333446

רועה בלגי – Belgian Shepherd

על ידי – ב אוקטובר 28, 2012 – ב גזעים, פאפיפדיה, רועים   סגור לתגובות על רועה בלגי – Belgian Shepherd

גזע באנגלית:
Belgian Shepherd

הסטוריה ותפקיד:
מוצאו בבלגיה. ישנם 4 סוגים של רועה בלגי ההבדלים ביניהם היא בפרווה-

 • רועה בלגי – גרוננדל- פרווה ארוכה שחורה,.
 • רועה בלגי – לקנוואה- פרווה זיפית אדמדמה וקצת שחור,
 • רועה בלגי – מלינוואה- פרווה קצרה אדום או אפור,
 • טרוורן- פרווה ארוכה וצפופה בצבע אדום או אפור ושחור בקצוות רועה בלגי – .
 • הסוגים נקראים על שם האזורים בהם פותחו. המלינוואה והלקנוואה משמשים בבלגיה יותר ככלבי עבודה אך גם הטרוורן והגרוננדל הינם כלבי עבודה מצויינים.

  אופי:
  רועה בלגי מצטיין במגוון כישורים כולל עבודות משטרה כגון חיפוש סמים וחומרי נפץ, מבחני שוצהונד, חיפוש והצלה, משמעת, תחרויות אג'יליטי, שמירה, רעייה, הובלה ועוד.. בנוסף יכולים לשמש ככלבי שירות ונחייה לאוכלוסיות מיוחדות. רועה בלגי הוא אינטיליגנטי במיוחד, הם צייתנים, נחושים, בעלי יצרי הגנה וטריטוריה טבעיים וחזקים. עלולים להיות ביישנים או רגישים ללא חשיפה מתאימה בגורות. רועה בלגי הוא כלב חכם במיוחד ולומד בקלות רבה. תחת בעלים נכונים, יהיה כלב משפחה נפלא, מגן, נאמן ומסור מגן על בעליו נקשר מהר ודורש תשומת לב. ללא קשר נכון עם הבעלים, עלול להיות הרסני ביותר וקשה להתמודדות. עלול להיות מאוד דומיננטי כלפיי כלבים אחרים ללא חשיפה נכונה. עלולים לרעות בני אדם וילדים ויש ללמדם שזוהי התנהגות לא רצויה ולנתב את התנהגותם למקומות רצויים.

  גידול:
  רועה בלגי הוא כלב שזקוק לבעלים אסרטיביים, עם ביטחון והבנה אך לא אגרסיביים. עלולים לא לשתף פעולה עם בעלים קשים. רועה בלגי הוא גזע החייב כללים ברורים ואכיפה מלאה על מנת למנוע בלבול. חשוב מאוד לאמן מגורות על מנת שההתנהגויות יושרשו בצורה הטובה ביותר. רועה בלגי הוא כלב בעל יצר חברתי חזק ולכן לא יהיה מאושר לישון לבד בגינה, ירצה להשתתף בפעילויות המשפחתיות וממש לא ישמח להשאר לבד בבית למשך הרבה שעות. רועה בלגי זקוק לפעילות מנטלית חזקה יומיומית ועבודה לעשות. ממש לא כלב לכל אחד! יחס הבעלים יכול להשפיע בצורה מאוד קיצונית על אופי הכלב. עלולים לרעות בני אדם וילדים.

  לצפייה באתר אנימל פלאנט