לתאום פגישה
052-8333446

קבליר קינג צ'ארלס ספנייל

על ידי – ב נובמבר 08, 2012 – ב גזעים, לוויה, פאפיפדיה, ציד   אין תגובות

גזע באנגלית:
Cavalier King Charles Spaniel

הסטוריה ותפקיד:
מוצאו באנגליה. הקינג צ'ארלס ספנייל שהיו פופולריים במאה ה17 הוכלאו עם כלבי הפאג והתקבלו כלבים בעלי אף פחוס ורגליים קצרות. ב1920, הציע בחור אמריקאי כסף למי שיוכל להביא קינגים בעלים אף ארוך כמו הכלב המקורי. הכלב נמצא והמגדלים המשיכו בקו הגידול. הכלבים החדשים בעלי האף הארוך יותר קיבלו את התואר קבליר והם ידועים כיום כקבליר קינג צ'ארלס ספנייל.

אופי:
הקבליר הוא כלב להוט, אוהב ומאושר, תמיד מקשקש בזנב. כלב ספורטיבי וחברתי, חסר פחד ומסתדר היטב עם כלבים וחיות אחרות. אוהב חברת בני אדם, אינטיליגנטי ויגיב טוב לתרגולי משמעת בסיסית. זקוק לגבולות וחוקים ואוהב לדעת מה מצופה ממנו. הוא ישמח לשתף פעולה עם בעליו בתנאי ששיתוף הפעולה נעים וכיפי ולא כולל תיקונים וענישה. זהו כלב רגיש והוא עלול לפתח רגשות פחד כלפי בעלים קשוחים. יש להם יצר רדיפה הנשאר ממקורותיהם ככלבי ציד. בעלי חוש ריח וראייה חזקים מאוד. עלולים לפתח ביישנות אם לא נחשפים מספיק בתקופות הקריטיות.

גידול:
זהו כלב שאינו אוהב להשאר לבד בבית כל היום. אם בכל זאת משאירים אותו לבד בבית כדאי לעשות זאת אחרי טיול ארוך ומעייף, להשאיר לו צעצועים מעניינים (צעצועי האכלה בעיקר) ולוודא שאין שום דבר שהוא יכול להרוס במקום שבו הוא מושאר. הקבליר זקוק לטיולים יומיים.
אפשר לגדל בדירה היות וזהו כלב שיחסית לא פעיל בפנים למרות שישמח גם לגינה קטנה. זקוק להברשה יומיומית לטיפוח הפרווה ודגש על ניקיון העיניים והאזניים.לצפייה בסרטון בYoutube

השאר תגובה