לתאום פגישה
052-8333446

קאנה קורסו

על ידי – ב אוקטובר 28, 2012 – ב גזעים, מולוסרים   סגור לתגובות על קאנה קורסו

גזע באנגלית:
cane corso

הסטוריה ותפקיד:
מוצאו באיטליה. לפני 1988, קאנה קורסו היה ידוע רק בדרום איטליה והיה נחשב נדיר למדי אך עדיין שימש כהשראה באמנות האיטלקית ההסטורית. היה בעבר שומר על רכוש ובקר, צד חיות גדולות ושימש ככלב לוויה לאוכלוסיות באיטליה. ב1970, קאנה קורסו כמעט נכחד. בעזרת מאמציהם של אוהבי הגזע, נוצר דור חדש של קאנה קורסו. קאנה קורסו החדש שונה מקאנה קורסו של לפני שנות ה-80. יצריו עודנו במקצת, הוא נהיה מעט מסיבי יותר ואפו קצר יותר. ב-2008 הוכר על ידי הUKC כ- קאנה קורסו איטליאנו. ב-2010 הוכר על ידי ה- AKC כקאנה קורסו.

אופי:
קאנה קורסו הוא גזע גדול, חזק ומרשים. הוא אינטילגנטי וקל לאילוף ולאימון. רגוע ושקט בבית, שמח ומשעשע בחוץ, נהדר עם משפחה וילדים, ידידותי לחיות אחרות, אוהב וכלב לוויה נפלא. ל- קאנה קורסו מזג יציב ומאוזן, הוא נאמן ביותר ונשאר קרוב לבעליו. הוא עדין מאוד אך במידת הצורך ישמור באומץ על בעליו ורכושו. קאנה קורסו אמנם גדול וחזק אך הוא אינו כלב קרבות ולכן לא יחפש ריבים וימנע מעימותים במידת האפשר. חשדן קלות עם זרים ואם לא עובר סוציאליזיה מספקת בגורות, יכול להתפתח לכלב פחדן וקשה לשליטה.

גידול:
חשוב מאוד לחשוף כמה שיותר בתקופת הגורות על מנת לאפשר לכלב להתמודד עם העולם. קאנה קורסו פחדן הוא קאנה קורסו שמאוד קשה להתמודד איתו בגלל גודלו המסיבי וכבדותו. כדאי לאלף למשמעת בסיסית על מנת ליצור שפה משותפת המקלה על ההתנהלות איתו.
קאנה קורסו הןא כלב שזקוק לפעילות מנטלית ופיזית יומיומית אך יכול להתאים לגידול בדירה היות והוא רגוע ושליו בתוך הבית. זהו כלב משפחה מצויין מתאים לגידול עם ילדים. יכול לשהות גם בחוץ במידה ויש לו מחסה מספק.