לתאום פגישה
052-8333446

כלב רועים שלטי

על ידי – ב נובמבר 27, 2012 – ב גזעים, רועים   אין תגובות

כלב רועים שלטי


גזע באנגלית:
Shetland Sheepdog

הסטוריה ותפקיד:
מוצאו בבריטניה. כלב רועים שלטי הוא קרוב של הקולי, השלטים עבדו ברעיייה ושמירה על עדרי כבשים באזור שטלנד. השלטי קטן והיה עדין מאוד בעבודת הרעייה. ישנם אנשים שיקראו לשלטי קולי גמדי אך זה אינו מדוייק. השלטי הוא גזע מקסים בפני עצמו.

אופי:
כיום כלב רועים שלטי הוא כלב לוויה פופולרי מאוד עקב נכונותו לרצות את בעליו, יופיו ונאמנותו. בעל מזג נעים, אוהב וצריך חברה. רגיש מאוד לטון דיבור ולא בהכרח יקשיב לטון נוקשה. אצל רוב השלטים יצר הרעייה והרדיפה עדיין חזק מאוד ולכן עלולים לרעות בהזדמנויות שונות- את הילדים, את הכלבים האחרים, מכוניות ואופניים וכל מה שרק אפשר. כלב רועים שלטי הוא מאוד קולי ואוהב לנבוח ולהתריע בפני פורצים או מצבים שאינם נראים להם. כלב חכם מאוד ואנרגטי.

גידול:
כדאי לעשות חשיפה וסוציאליזציה מגיל צעיר משום שהוא עלול לפתח חשדנות כלפיי זרים וכלפיי ילדים. זקוק לבעלים רגוע, עקבי ובעל ביטחון. חשוב לדאוג לגירויים מנטליים מספקים ותעסוקה שוטפת. חשוב ללמד לא לרעות ולא לרדוף אחרי מכוניות ואחרי דברים אחרים. לא כדאי לשחרר לחופשי באיזור עם כבישים ומכוניות. פרוותם מפוארת אך דורשת טיפוח והברשה. יכול להסתדר בדירה עם פעילות פיזית ומנטלית מספקת.

ספורט כלבני:
כלבים אלו אנחנו יכולים לראות בעיקר ב: אג'יליטי, פריזבי, רעיה, תחרויות משמעת, ריקודים עם כלבים ופלייבול.


בקרו אותנו בפייסבוק – פאפיז – על כלבים ואנשים

השאר תגובה