כלב מושך ברצועה? יש פתרון!

על ידי – ב אוקטובר 15, 2012 – ב טיפים   אין תגובות

כלב מושך ברצועההכלב מושך בטיולים??
הכלב שלכם מוציא אתכם לטיול במקום שתוציאו אותו? כלב מושך ברצועה עושה זאת לעתים כי הרצועה כבר מתוחה מלכתחילה. מה עושים? רצועה רפויה היא המפתח!
כשהרצועה מתוחה היא מפעילה רפלקס מאוד בסיסי של התנגדות. כמו למשל אם אני אדחוף את הכלב הרפלקס שלו יהיה להתנגד. ניסיתם פעם ללמד כלב לשבת על ידי לחיצה על ישבנו כלפיי הרצפה? אם כן אז אתם מכירים את ההתנגדות הזו. זה לא שהכלב לא רוצה לשבת, פשוט באותו רגע מופעל רפלקס של התנגדות ללחץ. לכן כשרצועה מתוחה, הכלב ימשוך יותר. כמו כן, גירויים מעיינים מהסביבה, אוכל על הרצפה או חתולים מתרוצצים הם סיבה נהדרת לכלב למשוך ברצועה.
על מנת לבטל את ההשפעה של רפלקס ההתנגדות על הכלב מה שצריך לעשות זה לשמור על רצועה רפויה. דאגו שהרצועה תמיד רפוייה ונראית מחוייכת. הכל עוקף אתכם? שנייה לפני שהכלב מושך הסתובבו לכיוון השני תוך כדי עידוד הכלב לבוא אחריכם… עשו זאת כמה פעמים כל טיול. תרגיל זה גורם תוקם מאוד לפוקוס ש הכלב בבעלים, גם מול גירויים. לאחר כמה זמן הכלב יקדיש לכם יותר תשומת לב בטיול כי אתם עלולים פתאום להתסתובב ללא אזהרה.
ליעילות מירבית ושמחת הכלב שלכם בכל טיול- קחו איתכם חטיפים לטיול וכשהכלב מתנהג כמו שאתם אוהבים- תנו מיד חטיף עם מילה טובה.
הכלב שלנו רוצה שיהיה לךו טוב ולכן הוא יבחר מה שיותר מעניין לו באותו רגע. עם חטיפים בכיס אתם כבר הרבה יותר מעניינים והסיכוי שהכלב יקשיב לכם ויהיה בפוקוס עליכם יגדל בהרבה.
אז טיול נעים ושמח.
מוזמנים להצטרף לעמוד בפייסבוק שם תוכלו להתייעץ ולשאול שאלות – www.facebook.com/happypapiz

השאר תגובה