כלב הרים פירנאי

על ידי – ב יולי 15, 2012 – ב גזעים, רועים   אין תגובות

גזע באנגלית:
(Pyrenean Mountain Dog (Great Pyrenees

הסטוריה ותפקיד:
מוצאו במרכז אסיה או סיביר. לאחר מכן הובא לאירופה להרי הפירנאים בצרפת. אבותיו הם הקווקזי ההונגרי ומרמנו. כמו כן הוא קרוב משפחה של הסנט-ברנרד. הפרינאי הינו בעל היסטוריה ארוכה של שמירה על עדרי כבשים. לאחר הגעתו לאירופה, האצולה הצרפתית איצמה וניצלה את יכולות השמירה שלו. הפרנאי הגן על עדרים באומץ לב נגד טורפים כמו זאבים ודובים ושימש לעוד הרבה תפקידים כמו כלב חילוץ, משיכה, מזחלה, מלחמה וכלב לוויה נפלא השומר על בעליו ועל רכושו. הוכר כגזע ב1933.

אופי:
זהו כלב שמירה נהדר המסור למשפחתו מאוד ועלול להיות מעט חשדן כלפי זרים וכלבים אחרים. בטבעו, הפרינאי רגוע, מנומס ויחסית רציני. זהו כלב אמין, נאמן,מסור, צייתן ומפגין חיבה כלפיי האהובים עליו. מאוד עדין עם משפחתו והילדים. כלב בעל אופי עצמאי ולכן חשובה דמות סמכותית. יכול להיות עקשן וטריטוריאלי עם בעלים לא מתאימים. כלב די רגוע בתוך הבית ופעיל מאוד בחוץ. זקוק למרחב אך מסתגל היטב לחיי המשפחה.

גידול:
זקוק לבעלים אסרטיבי אך רגוע. חייב לקבל גבולות בצורה עקבית. יש לנהוג בסבלנות בזמן האימון. עדיף לא להשאיר לבד בבית לאורך זמן ללא פעילות מספקת. בדרך כלל יסתדר עם חיות שאינם כלבים ואוהב חתולים. בתור כלב עצמאי לא כדאי לשחרר מהרצועה כי הוא עלול לשוטט . מתבגרים סופית רק בסביבות גיל שנתיים. עלול לנבוח הרבה ולרייר. אלה הם כלבים שלא כדאי לגדל בדירה וישמחו לגינה בינונית גדולה. זקוק לפעילות פיזית יומיומית.


השאר תגובה