יום בחייו של פטריק- כלב בורח מהבית

על ידי – ב נובמבר 06, 2012 – ב יום בחייו של פטריק, פאפיפדיה   אין תגובות

כלב בורח מהביתאני מרגיש היום טוב במיוחד! מן יום שכזה.. אמא מורידה ממני את הרצועה היינו בטיול והיה ממש כיף… היום זה אחד הימים האלה שאני לא נשאר לבד. אני יודע את זה כי אין את הרעשים המפחידים שיש תמיד לפני שאמא קמה והולכת לעבודה. זה יום נחמד ושקט…
אחרי הטיול אמא יושבת במקום שלה ואני יושב במקום שלי. היא עושה משהו עם עצם מוזרה כזאת ואז הקופסא נדלקת ויש תמונות וצלילים. אני בא לידה נשכב על הגב ומחכה לליטוף. הנה זה בא ליטוף ארוך ונעים נעים נעים. זהו היא הפסיקה. אני מרגיש שהיא עייפה ואני רואה אותה נרדמת.
בא לי לנשנש משהו, עצם! היא על רצפה לבנה… איפה יש פה רצפה לבנה?… במטבח!! הנה היא! איזה גאון אני… אני לוקח את העצם שלי וחוזר למקום ומתחיל ללעוס בשמחה… אמא כבר נרדמה אבל אני מרגיש כל כך טוב לא בא לי לישון… העצם ממש טעימה לי נם נם נם…
אני אעשה סיבוב בבית נראה מה חדש פה. אני מציץ למאורה של אמא- לא אין פה כלום, מציץ בשירותים- גם פה משעמם, מציץ במאורה קטנה- אני כבר מפהק. בא לי לעשות משהו… אני הולך לדלת הראשית ומשהו שונה… אני מרחרח אותה עם האף והיא זזה. הדלת נפתחת.
אני עושה צעד החוצה. מוזר להיות לבד בחוץ. אני מסתכל פנימה, כלום לא קורה. אני מסתכל החוצה- פרחים, ציפורים, ריחות רגע מה זה חתול?? היי חתול אל תברח אני רק רוצה לשחק בוא חתול.. מר חתול רק שתדע שזאת רמאות להתחבא על עץ!
אני מסתכל סביב. אני בחוץ… איזה קטע. אני בחוץ ולבד.. אין עליי רצועה ואמא לא פה. אני עושה עוד כמה צעדים… כמה נחמד לטייל פה.. אני מריח אוכל! אני מצמיד אף לרצפה והולך אחריו. הריח מתגבר ואני ממשיך לרחרח.. זה מתקרב, זה מתקרב… סופגנייה!!!!! יאמי איזה טעים. אני שוכב פה, מסתכל מסביבי, נהנה מהשינוי.
אני קם וממשיך בטיול. אני מתקרב לדרך עם המכונות הגדולות. פה אני ואמא תמיד עוצרים אז אני עוצר לשנייה וממשיך ללכת. אהה אמאלה מה זה??? המכונה בדרך כלל לא מגיע כל כך קרוב אליי. אמאלהה עוד מכונה מתקרבת אליי.. אני מנסה להתחמק יש צלילים חזקים מסביב אני מנסה לזוז אבל מכל מקום מגיע מכונה גדולה ועושה רעש חזק… אני קופץ הצידה ומוצא את עצמי חזרה על המקום שמטיילים עליו… הזנב שלי מקופל בין הרגליים. אני מחפש מקום בטוח מסביב והולך לכיוון השיח. מה זה היה??? אני די מפוחד נראה לי שאני אשב פה כמה דקות. אני מסתכל סביבי. הכל נראה רגיל.. מה הפחיד אותי??
אני יוצא מהשיח ונותן ניעור טוב כזה… פו עכשיו אני מרגיש יותר טוב. אני מתחיל להרגיש רעב. איפה אוכלים? אהה בבית. אוקיי נלך הביתה. הסביבה נראית לי קצת שונה ממקודם. אני מתחיל לרחרח את האוויר. האף שלי מוביל אותי לעץ ואני מריח עליו ריח של כלב שאני לא מכיר. אני ממשיך לרחרח ויש הרבה ריחות שאני לא מכיר. אני מרים את הראש. הכל חדש ולא מוכר. אישה עוברת, אולי זאת אמא. אני ניגש לאישה בהתרגשות אבל אני כבר ידעתי שזו לא היא.. היא פשוט לא הריחה כמוה.
עוברים עוד אנשים. אה איש עם כלב- כלב כלב אפשר להריח אותך? אני מחפש את הבית. אני מתקרב לכלב אבל האבא שלו עושה לי תנועות עם היד ולא נותן לי להתקרב. זה בסדר אדוני אני מאד נחמד ככה אמא אומרת. אני מתקרב שוב. הוא בועט בי בחזקה. אני פולט יללה גדולה ורץ לכיוון השני… מה קרה פה עכשיו? אסור להתקרב לכלבים? נראה לי שאני לא אנסה את זה שוב… הזנב שלי ממוקם בין הרגליים ואני כבר לא נהנה מהטיול הזה. איפה הבית ואיפה אמא?? אני לא עוצר אני ממשיך לרחרח את הסביבה ושום ריח לא מוכר. מישהו מתקרב אליי אבל אני לא רוצה לחטוף שוב בעיטה אז אני בורח.
כבר חשוך בחוץ אני ממשיך לרוץ ולרוץ, מקבל את כל הריחות לאף שלי, מחפש את הריח המוכר. פתאום אני עוצר. ריח מוכר! אני מרים את האף באוויר עוקב אחריו מחפש גם את המראה המוכר… איש מוכר! אני נובח משמחה ורץ אליו. זה סבא! הוא בא אלינו לפעמים ומשחק איתי!! הוא צועק לי – פטריק!! ואני רץ אליו… הזנב שלי מתקשקש בטירוף ויוצא לי קצת פיפי. היי סבא אתה לא תאמין מה עבר עליי היום! הוא נראה שמח מתמיד לראות אותי ואני בטוח שאם היה לו זנב הוא היה מתקשקש בדיוק כמו שלי. הוא מרים עצם מוזרה, מחזיק אותה ליד האוזן ומתחיל לדבר. איזה איש מצחיק לא ככה משתמשים בזה. אני לא מבין כל כך מה הוא אומר אבל יוצא לו קצת רטוב מהעיניים.. אולי זה כמו שיוצא לי פיפי כשאני מתרגש.. הוא קורא לי לבוא ומכניס אותי לאוטו.
אני מוציא את הראש מהחלון. הא כמה שאני אוהב להרגיש את הרוח בשיער שלי. הריחות מוכרים שוב! וגם המראות! אני מכיר את המאורה הזאת יש שם את הכלב שאני אוהב- אני נובח לו להגיד לו שלום. אנחנו עוצרים ליד הבית. אמא פותחת את הדלת. מריחה מעצב, שמחה והקלה. אני בטח מריח אותו דבר. היי אמא איזה כיף שאת פה. אמא מחבקת אותי ומנשקת אותי… גם לה יוצא רטוב מהעיניים. אני מרגיש צורך להגיד לה שהכל בסדר אז אני מלקק לה את הרטוב מהעיניים. היא מחייכת ומנשקת אותי. אני מתנער. כמה טוב להיות בבית אמא אני אוהב אותך.

שני מתרגמת
היום פטריק הוא כלב בורח מהבית. פטריק יודע שיום שבת היום כי הוא לא שומע את הרעשים הרגילים שקורים במהלך השבוע ושאחריהם אמא קמה. בשבת אין אוטו זבל שבא בבוקר, התנועה דלילה יותר בחוץ, והאוירה שונה. פטריק יודע שאחרי הרעשים של אמצע שבוע מתחילים את היום. מכיוון שביום הזה אין רעשים רגילים, כמו בכל שבת, אז היום הוא ישן עד מאוחר ומשחק עם אמא בצהריים.
פטריק מקבל עצם טעימה והוא מתעורר למרות שאמא הלכה לישון. פטריק הוא לא כלב בורח מהבית כי הוא רוצה להיות חופשי, פטריק הוא כלב בורח מהבית רק כי אמא שכחה את הדלת פתוחה. פטריק לאט לאט מגלה שאפשר לצאת גם לבד והסחות הדעת של העולם מזמינות אותו לצאת ולשחק. מכיוון שזו פעם ראשונה שלו והוא רגיל להיות קשור ברצועה, כל מה שלמד בטיול עם אמא לא תקף והוא בעצם יכול לעשות מה שהוא רוצה.
ההתרגשות לא נמשכת זמן רב כי פטריק נקלע לכביש. הוא יודע שעם אמא עוצרים ואז ממשיכים אבל הוא לא יודע מתי אמורים להמשיך ולכן הוא מתפרץ לכביש ויוצא מצידו השני מפוחד ואבוד. הריחות לא מוכרים, הבית רחוק ופטריק שברח מהבית, לא יודע איך לחזור אליו.
לבסוף מוצאים את פטריק והוא חוזר הביתה בבטחה.

הכלב שלכם ברח מהבית?
הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לידע את מרכז השבבית הארצי על כלב שבורח מהבית. הם יעדכנו את מצב השבב לאבוד ויצרו איתכם קשר במידה ומישהו יקח את הכלב לקריאת .השבב. למידע נוסף בנושא – מציאת כלב שבורח מהבית
דבר שני הוא לחפש במכלאות ובהסגרים באיזורכם – רשימת מכלאות \ וטרינרים \ עמותות

השאר תגובה