טריקים לכלבים – איך ללמד "סיבוב"

על ידי – ב ספטמבר 01, 2013 – ב עשה זאת בעצמך, פאפיפדיה   אין תגובות

טריקים לכלבים – והפעם – סיבוב!

כשמדובר בטריקים הרבה אומרים לי- "אבל אני לא רוצה כלב קרקס…"
טריקים לא בהכרח יהפכו את הכלב שלכם לכלב קרקס אבל מה שהם כן יעשו זה יחזקו את הקשר ביניכם, יגדילו את התקשורת שלכם עם הכלב ויתנו לכם פעילות איכותית וכיפית שתחבר ביניכם ותעייף את הכלב (פעילות מנטלית היא מעייפת מאוד!).

אז לקראת סיום תהליך האילוף עם באז, נעמה ושוקי החלטנו ללמד את באז "סיבוב". טריק שבו הכלב בעצם מסתובב במקום מולכם.
זהו טריק נחמד ולא מסובך שכיף לעשות וכיף ללמד.

אז איך מלמדים את הכלב "סיבוב"?

שלב ראשון
לוקחים חטיף טעים ביד, מצמידים אותו לאף של הכלב ועם התנועה של היד גורמים לכלב לעשות סיבוב. מיד בסוף הסיבוב משחררים לכלב את החטיף. שימו לב שהכלב הולך אחרי היד שלכם. אם הוא נתקע באמצע הסיבוב תשחררו לו באמצע ואז תנסו שוב את כל הסיבוב.
לא לשכוח לשחרר את החטיף בסוף הסיבוב. אפשר להוסיף גם חיזוק קולי בסוף כמו "יופי" "כלב טוב" או כל דבר שנח לכם להגיד.

שלב שני

לשלב השני עוברים כשברור שהכלב הבין שהוא אמור לעקוב אחרי היד ולהסתובב אחריה. בשלב הזה אתם עושים את אותה פעולה רק בלי החטיף ביד ואת החטיף נותנים לו בסוף הסיבוב ממקום אחר. אפשר מהכיס או מקערה שעל השולחן או מכל מקום שנח לכם. יש לחזור על שלב זה כמה פעמים.
טריקים לכלבים

שלב שלישי
מוסיפים את האות "סיבוב". קודם אומרים לכלב את המילה ואז כמו בשלב 2, עושים את התנועה של היד ומחזקים על ידי חטיף ומילה בסוף הסיבוב. על שלב זה יש לחזור כמה שיותר פעמים על מנת שהמילה תקושר אצל הכלב לפעולה שעשה.
זכרו – מילה, תנועה ואז חיזוק.

שלב רביעי
מתחילים לאט לאט להוריד את התנועה שאנחנו עושים. בהתחלה עושים את התנועה קצת יותר גבוה מהכלב ולאט לאט עושים תנועה יותר ויותר קטנה עד שהכלב מגיב יותר למילה שלכם.

שלב חמישי
בהדרגה מורידים מהפעמים שהכלב מקבל חטיף על כל סיבוב. אפשר גם לבקש מהכלב סיבוב בהפתעה (לא בזמן תרגול אלא כשהוא לא צופה את זה) ולתת חטיף. אפשר לבקש ממנו לעשות את זה בזמן טיולים (לא כשיש מולו גירוי מעניין).

חשוב! אל תדלגו על שום שלב ואל תפסיקו עם החטיפים מוקדם מדי. אל תכנסו לתסכול אם קשה יותר לכלב לבצע ואל תתעצבנו אם הוא לא עושה. זכרו – זוהי לא פקודה! זה משהו כיפי ונחמד שאנחנו מבקשים מהכלב לעשות. לא להשתמש בצעקות וענישה בזמן תרגולים.

והנה יש לכם טריק נחמד לרפרטואר של הכלב! שימו לב שהוא מאוד יהנה לעשות את זה וישמח כל פעם שתבקשו ממנו

תודה לנעמה ובאז שדיגמנו לנו סיבוב נפלא!

הצטרפו אלינו בפייסבוק – פאפיז – על כלבים ואנשים

השאר תגובה