כולנו דוליטל – למה בכלל לאלף? שני רוזן – מאלפת כלבים

למה בכלל לאלף?

מאלפת כלבים

כולנו גדלנו על סיפורי ד"ר דוליטל – הרופא שידע לדבר עם חיות. אני זוכרת שבתור ילדה זה היה נראה לי הדבר הכי מדהים שיש, לדבר עם חיות ולהבין אותם ממש כמו בני אדם. כמובן לא ריאלי במיוחד אבל עדיין פנטזיה כיפית לילדה קטנה.
היום אני מאלפת כלבים ויש לי יכולת לראות כלבים. אני יכולה לדבר אליהם והם יבינו אותי, אני יכולה להסתכל עליהם ולדעת מה הם מרגישים, ואני יכולה, תוך כמה דקות, לדעת חלקים מההיסטוריה שלהם.

בשבילי, להיות דוליטל זה חלק הכרחי מהחיים, מהמקצוע ומהמחוייבות שלקחתי על עצמי להפוך את העולם למקום טוב יותר בשביל כלבים.

אז נכון, אני לא יכולה לגשת לכלב, לשאול אותו מה שלומו ולקבל ממנו תשובה מלומדת והגיונית. אבל למה בעצם שאני אצפה שאם תהיה תקשורת כלשהי ביני לבין הכלב, זו תהיה התקשורת הטבעית בשבילי? הרי לכלב אין באמת את היכולת הפיזית לדבר, לצחוק או להחליף חיתול לתינוק, לצורך העניין. התקשרות האפשרית היחידה ביני לבין כלב יכולה להיות רק דרך התקשורת הטבעית שלו, בשילוב עם היכולות שלי- פיזית ושכלית. נכון שגם לי אין את היכולת לקשקש בזנב, לגעור כמו אמא ואני בטח שלא ילקק לכלב את האוזן בשביל לשמור על נקיונו אבל יש לי את היכולת השכלית למצוא אלטרנטיבות הגיוניות לפערים אלה.

אז היום אני מאלפת כלבים, סוג של ד"ר דוליטל ואני פה בשביל להגיד- כולנו יכולים להיות דוליטל.

אתם מתעניינים באילוף אבל לא בטוחים? נשמע לכם לא טבעי ולא נעים? בשבילי כל תהליך האילוף הוא תהליך שבסופו אני יוצרת עוד דוליטל. זה מה שהאילוף מאפשר לכם- להיות דוליטל לכלב שלכם, לדבר בשפתו, להבין אותו, ולנהוג על פי הצרכים הטבעיים שלו. האילוף כולו הוא ניתוב דרך לתקשורת וזה בעצם כל מה שהכלב שלך צריך. כשתוכל לתקשר עם כלבך, להבין מה הוא רוצה, למה הוא פועל ומה מניע אותו, הפתרונות יגיעו באופן טבעי.

כלב מפתח התנהגות בעייתית בעיקר ברגעים של מתח ואי וודאות. אם רוב הזמן הוא עושה בעיות, קרוב לוודאי שהוא לא מאושר ומנסה להגיע לאושר בדרכים שהוא מכיר.

יש דרך לפתרון והיא בדרך כלל הגיונית ופשוטה וכוללת בעיקר שינוי התנהלות בבית.

התפקיד שלי הוא ללמד אותך את מסתורי השפה הכלבית. אני לוקחת את הכלב לפגוש אותך באמצע הדרך, איפה שהכישורים הכלביים שלך נגמרים והאנושיים מתחילים. איפה שהכלב יכול להבין אותך גם כשאתה מתנהג כמו בן אדם ובמקום בו גם הכלב וגם כל בני המשפחה יכולים להיות מסופקים ומאושרים אחד מהשני.

אז תהיו דוליטל לכלב שלכם בתקווה שבסוף, אם כולנו נהיה דוליטל, כל הכלבים יהיו מאושרים יותר.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלי – פאפיז – על כלבים ואנשים