לתאום פגישה
052-8333446

הבאתם גור?? כדאי לחשוב על חשיפת גורים

על ידי – ב אוקטובר 15, 2012 – ב טיפים   אין תגובות

חשיפת גוריםהבאתם גור?? חשיפת גורים היא חשובה ביותר! אמנם קצת מסוכן להוציא אותו מהבית לפני גמר מתן החיסונים אך בידוד הגור מהעולם פוגע בהתפתחות הנפשית של הכלב וגורם לנזקים רציניים. לפני גמר החיסונים חשוב מאוד להשגיח על הכלב ב-4 עיניים בחוץ. לא לאפשר לו להריח ולאכול צואת כלבים, לא לקרבו לכלב לא מוכר ולא לאפשר לו לאכול שום דבר מהרצפה. חשוב לדאוג לבריאות הגור ולחיסונים אך חשוב לא פחות- חשיפת גורים היא קריטית לחיסון הנפשי של הכלב. כלב לא חשוף הוא לעתים כלב חרדתי, ריאקטיבי ובגדול – כלב שקשה לו להסתדר עם גירויים חדשים. כל דבר חדש שהוא יכיר בצורה נעימה בתקופה זו – הוא יהיה "מחוסן" נפשית נגדו, כלומר – הוא לא יפחיד אותו בעתיד.
תהיו יצירתיים עם הגור, קחו איתכם חטיפים טעימים לכל מקום שאליו הולכים עם הגור ושבחו אותו על תגובות רגועות לדברים חדשים. כדאי שוהא יקשר את כל הדברים האלה עם משהו נעים – חטיף ריחני ומפנק שהכנו מבעוד מועד.

אז מה אפשר לעשות בשביל חשיפת גורים אופטימלית למרות הסכנה?

  • קחו את הגור על הידיים לכמה שיותר מקומות!!!
  • הניחו את הגור על משטחים שונים. חשיפת גורים למשטחים חשובה ביותר. בזהירות רבה, שימו אותו על דשא, על חול, על מדרכה וכל משטח חדש ומעניין שאתם רואים.
  • תנו לו לראות תנועה של מכוניות, אוטובוסים ורעשי רחוב שונים איתם הוא יאלץ להתמודד בבגרות.
  • אפשרו לו לשחק עם כלבים אחרים. תבקשו מחברים עם כלבים להגיע אליכם או תגיעו אליהם. בגמר החיסונים מצאו את פארק הכלבים הקרוב לביתכם ואפשר לגור לתקשר ולשחק עם כלבים שונים.
  • חשיפת גורים לרכב חשובה לא פחות. בתקופה הראשונה של הגור, כאשר הוא נכנס לאוטו זה בדרך כלל מסתיים באי נעימות אצל הוטרינר. הגור מקשר בין עלייה לרכב להגעה לוטרינר ועלול לפתח פחד מנסיעות. הרגילו אותו לרכב.
  • חשיפת גורים בבית גם היא חשובה ביותר. הביאו אנשים הביתה, זרים ומוכרים, ילדים קטנים, כלבים של חברים והרגילו אותו לתנועה של אנשים בבית.
  • הרגילו אותו לרעשים שיאלץ להתמודד איתם בעתיד על פי אופי המשפחה והבית. בבית שיש בו המון ילדים כדאי להרגילו בצורה חיובית לצעקות ולמגע אגרסיבי מצד הילדים. בבית שמבשלים בו הרבה אפשר להרגילו לרעש של מחבתות נופלים על הרצפה ורעשים של כלים בכלים אחרים. כדאי להיות יצירתיים בזמן חשיפת הגור.
  • חשיפת גורים נכונה בגיל המתאים (עד 4 חודשים) תאפשר לגור להתמודד בקלות עם גירויים חדשים איתם יצטרך להתמודד בבגרות.

אז אפשרו לגור שלכם לשמוע תנועה, לראות אנשים, להכיר מגע, לראות ולהרגיש, כדי שיוכל להבין שהעולם הוא דווקא די נחמד. כך כשהוא יגדל הוא יהיה מחוסן נפשית להרבה יותר גירויים ויהיה מאוזן יותר ומאושר יותר

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו לטיפים, ייעוץ, שאלות ושמחת כלבלבים.

השאר תגובה