תקשורת כלבית – הכלב מלקק שפתיים. מה זה אומר?

על ידי – ב אוגוסט 05, 2013 – ב פאפיפדיה, תקשורת כלבית   אין תגובות

הכלב מלקק שפתיים גם כשאין אוכל טעים באיזור?

הכלב מלקק שפתיים

הידעת?
כשהכלב מלקק שפתיים זה לא בהכרח אומר שיש משהו טעים באיזור

ליקוק שפתיים זהו חלק בלתי נפרד מהתקשורת הכלבית ממש כמו קשקוש זנב או חשיפת שיניים.
אז מה זה אומר?

קודם כל חשוב להבין שכל תנועה וכל מבט של הכלב נועד בשביל לתקשר עם הסביבה. הכלבים מדברים "שוטף" בשפת הכלבים בדיוק כמו שאנחנו מדברים עיברית. הבנה של סימני התקשורת של הכלב שלכם יתנו לכם כלים להבין אותו טוב יותר ולעזור לו במצבים של חוסר וודאות בהם הכלב הממוצע נתקל הרבה. הרבה פעמים הכלב ינסה להגיד לכם משהו אבל לא תקשיבו לו כי לא תבינו אותו.

ליקוק שפתיים הוא סימן אחד מבין רבים הנקרא "סימן הרגעה". סימן הרגעה הוא סימן שהכלב נותן לסביבה על מנת להרגיע אותה או לנטרל מצב לא נעים.
אם כלבכם מלקק את השפתיים ושום אוכל טעים לא נראה באיזור כנראה שהוא מרגיש קצת לא בנוח בסיטואציה שהוא נמצא והוא מנסה לאותת לסביבה שלו רגיעה. יכול להיות שהוא מרגיש מאויים באותו רגע או סתם לא בנוח עם המצב.
ליקוק השפתיים מאפשר לו לאמר- לא נח לי כל כך כרגע או- אני לא מרגיש הכי בטוח ברגע זה.

אבל רגע! אל תלחצו! רק בגלל שהכלב שלכם מלקק שפתיים לידכם לא אומר שהוא לא אוהב אתכם. יכול להיות שתנוחה שלו באותו רגע לא הכי נוחה לו, יכול להיות שצליל שהוא שמע מבחוץ קצת הלחיץ אותו ויכול להיות שהזזתם איזה כסא בבית והוא לא הכי רגיל לכך.
ליקוק שפתיים יתרחש הרבה במפגש בין 2 כלבים. הכלבים יאותתו אחד לשני שהם לא מהווים איום וככה יסמנו לכלב השני שהכל בסדר. גם במפגש מאיים בין כלבים תראו ליקוקי שפתיים בין השיניים החשופות. גם שם הכלבים ישאפו להמנע ממריבה ולכן ינסו להרגיע את השני. כמובן שזה לא תמיד עובד אבל טוב לדעת שהם לפחות מנסים.

תמיד חייבים לזכור שעם כמה שהכלב שלנו אצלינו ורגיל אלינו ואוהב אותנו, הסביבה שלנו היא לא הסביבה הטבעית שלו ולכן דברים חדשים ולא מוכרים, אנשים מסויימים ואפילו חיות המחמד האחרות יכולות לגרום לכלב להרגיש קצת לא בנוח.
ליקוק שפתיים יכול להגיע לצד פיהוק או\ו הסתת המבט לכיוון אחר שגם הם נחשבים סימני הרגעה.

קראו את כלבכם! כלב שיכול לתקשר עם בעליו הוא כלב מאושר בהרבה…
מוזמנים לעמוד הפייסבוק שלנו – פאפיז – על כלבים ואנשים

השאר תגובה