לתאום פגישה
052-8333446

בורדר קולי

על ידי – ב יולי 15, 2012 – ב גזעים, רועים   אין תגובות

גזע באנגלית:
Border Collie

הסטוריה ותפקיד:
מוצאו של בורדר קולי הוא מעירוב של מספר כלבי רועים באזור הגבול של סקוטלנד ואנגליה. בורדר קולי הוא כלב רועים מלידה. במקור, אבותיו עבדו עם הויקינגים לרעות איילים. הוא רועה צאן בעזרת מבטו החודר וריצה מסביב לעדר על מנת לכנס אותו. כמו כן מסייע במציאת חומרי נפץ למשטרה ולצבא, ומשתתף בתחרויות כושר, אג'יליטי ופריסבי.

אופי:
בורדר קולי אינטליגנטי ביותר ואף נחשב לכלב החכם ביותר. הוא מאוד מודע לסביבתו וניתן לאילוף ברמה גבוה מאוד. אנרגטי מאוד בעל סיבולת גבוהה לעבודה מרובה בשטח. קשה מאוד לעייף אותו והוא מסוגל לעבוד ולעבוד ולעבוד. בורדר קולי יכול להיות גם רגיש ועלול לפתח ביישנות. בורדר קולי הוא כלב להוט מאוד לרצות וינסה לשרת יום ולילה. במצב בו לא מקבל פעילות מספקת, הוא עלול לפתח בעיות התנהגות קשות כמו הרסנות בבית, בריחה, פרצי אנרגיה והוא ימצא דרכים יצירתיות לפרוק את עודף האנרגיה שלו. בתנאי שמקבל פעילות מספקת, בורדר קולי יסתדר עם ילדים ועם כלבים אחרים. הבורדרים הם בעלי יצר רעייה חזק מאוד ועלולים לנסות לרעות את בני המשפחה בבית. זהירות!! בורדר קולי לומד בקלות רבה כיצד לקבל את מה שהוא רוצה לקבל. ללא הכוונה נכונה ואילוף מהשלבים הראשונים יאלף בעצמו את הבעלים שלו ואם לא יקבל את מה שהוא צריך, ילמד איך בדיוק להשיג זאת. עם אילוף נכון יהיה כלב נפלא, ילמד בקלות מה שילמדו אותו ויהיה כלב לוויה נאמן.

גידול:
בורדר קולי רגיש ולכן יהיה מאושר רק תחת בעלים אסרטיבי אך עדין ואוהב. חייב עבודה פיזית ומנטלית יומיומית. ללא גידול אחראי מצד הבעלים ומיצוי האנרגיה הפיזית והמנטלית שלו יכול להיות הרסני מאוד, תלותי ומפוחד. בורדר קולי עלול להיות ביישן ולכן זקוק לסוציאליזציה מקיפה בגיל צעיר. ריאקטיבי מאוד ורגיש לצלילים. לא מתאים לבעלים שלא מעוניינים לבלות במחיצתו זמן רב. עדיף לגדל בבית עם חצר אך עם פעילות מספקת יסתדר גם בדירה. יהנה מכל משחק מאתגר ויהיה טוב במיוחד באג'יליטי, פריסבי, טריקים ועוד…לצפייה באתר אנימל פלאנט

השאר תגובה