בולדוג צרפתי

על ידי – ב אוקטובר 22, 2013 – ב גזעים, לוויה, פאפיפדיה   אין תגובות

בולדוג צרפתי

גזע באנגלית:
french bulldog

הסטוריה ותפקיד:
בולדוג צרפתי מגיע מאנגליה. במאה ה-19 רצו לטפח גזע דמוי בולדוג אנגלי אך קטן יותר. ב1980, המהפכה התעשייתית הבריחה את המוכרים לצרפת יחד עם הכלבים אשר נהיו מאוד פופולריים באזור. שם קיבלו את השם בולדוג צרפתי.

אופי:
בולדוג צרפתי הוא כלב חכם, חביב וחיבתי, ערני, אוהב לשחק, נרגש ואנרגטי אך אינו רועש במיוחד. כלב בעל חוש הומור, סקרן ומקסים, כלב נבון, מסתדר טוב עם זרים וחיות אחרות ואוהב מאוד להיות עם בעליו. זהו כלב עם דעה משלו. ללא חשיפה מספקת ואימון נכון עלול להפוך לאגרסיבי בעקבות נחישותו הרבה להשיג את אשר הוא רוצה. צריך בעלים רגוע, עקבי וסבלני. חשוב להקפיד על תקשורת נכונה – להימנע מחיזוקים של התנהגויות לא רצויות ולחזק התנהגויות רצויות בצורה מתאימה. הם ציידי עכברים נחושים במיוחד ולכן חשוב לעשות חשיפה נכונה גם לחיות אחרות. יש להיזהר בהתנהלות עם הכלב כי הוא עלול להפוך לבריון קטן. בולדוג צרפתי הוא גם כלב חכם בצורה יוצאת דופן ויאהב מאוד ללמוד טריקים ודברים חדשים. עם חשיפה נכונה הם מאוד אוהבים ילדים וכלבי משפחה נהדרים.

גידול:
כלבים נקיים אך עלולים לרייר במצבים מסוימים. יכול לגדול בדירה ולא חייב חצר אך יכול להיות פעיל גם בפנים ולכן חשוב להוציא אותו לטיולים יומיומיים בשילוב עם עבודת תקשורת. לא מסתדר עם מזגי אוויר קיצוניים. כדאי להרגילו להישארות לבד עוד בשלב הגורות על מנת למנוע תלות מוגברת בבגרות.

ספורט כלבני:
כלבים אלו אנחנו יכולים לראות בעיקר ב: אג'יליטי, ריקודים עם כלבים ותחרויות משמעת.

בקרו אותנו בפייסבוק – פאפיז – על כלבים ואנשים

השאר תגובה