לתאום פגישה
052-8333446

בדלינגטון טרייר

על ידי – ב ספטמבר 14, 2014 – ב גזעים, טריירים   אין תגובות

בדלינגטון טרייר

גזע באנגלית:
Bedlington Terrier
הולילמב ישראל
הסטוריה ותפקיד:
האם פעם ראיתם גזע שנראה כמו טלה? מקור גזע הבדלינגטון טרייר הוא צפון אנגליה, גבולות סקוטלנד. במקור, בסביבות שנת 1820, גידלו את הבדלינגטון טרייר כורים ועובדי פלדה ,כציידי חולדות, גיריות ומזיקים אחרים. מאוחר יותר אנשי אצולה גם התלהבו מגזע זה והוא הפך לגזע מועדף על ידם.
הבדלינגטונים בנויים למהירות, כפי שמעיד מבנה גופם. לורד רוט'ברי התלהב מגזע זה בגלל תכונות אלה, מה שהפך את הגזע למועדף על ידי האצולה בתקופה זו. בשנים ההם, הגזע גם היה ידוע כרוט'ברי טרייר.
ג'וסף איינסלי היה אחד מהמגדלים בעיר בדלינגטון בצפון אנגליה והוא הראשון שקרא לגזע בדלינגטון טרייר. השם הזה בשימוש כמעט 200 שנה. הכלב הראשון שנקרא ונרשם כבדלינגטון טרייר נולד ב-1825 למגדל ג'וסף איינסלי.

אופי:
הבדלינגטונים הם חיות מחמד נפלאות שאוהבות להיות נאהבות. רבים טוענים שהם מזכירים כבשים – וגם אם נכון הדבר, אל תפלו בפח. מתחת לפרווה הרכה נמצאים כל הקסם, השנינות וההתנהגות של טרייר אמיתי, ששימש במקורו לציד חולדות ושפנים וגיריות. הם ערניים מאוד ולכן מוסחים מאוד בקלות מהסביבה, לא מתרגשים יותר מידי מאוכל ויעדיפו משחק טוב על פני אוכל
במצב התרגשות, הבדלינגטון מסוגל לרוץ במהירות גבוהה. במצב רגיעה, הבדלינגטון הוא שלו ומנומס.. מה שמיוחד בבדלינגטון, הוא המראה והפרווה שתמיד מושך המון תשומת לב מכל אדם שעובר, עם הרבה קולות של אוווו… ואההה… כשרואים ונוגעים בפרווה הרכה כמשי. שלא נשכח מליקוקי האהבה והנשיקות הטיפוסיים של הבדלינגטון, שהוא יזכה בה.

גידול:
הבדלינגטונים מופיעים במספר צבעים, "כחולים" , בצבע "כבד" או בצבע "חול".
הבדלינגטון הכחול נולד שחור ובבגרות נעשה יותר בהיר עם עיניים וחוטם שחורים, וצבע עור אפור.
הבדלינגטון בצבע כבד וחול, נולד בצבע חום-שוקולד ובבגרות הופך בהיר יותר עם עיניים וחוטם חומים, וצבע עור חום אפרסקי. אנשים רבים שהם אלרגיים לכלבים מוצאים שהבדלינגטון הוא היפו-אלרגני. זה נובע במידה רבה מהעדר נשירה וקשקשים ולכן דורש טיפוח לעיתים קרובות כדי לשמור את פרוותו נקייה וחפשיה מדבלולים. על מי שמתכנן להיות בעליו של הבדלינגטון, יש לקחת בחשבון ביקור אצל הספר אחד ל-4 עד 8 שבועות. בין כל הדברים המיוחדים, הבדלינגטון טריירים הם מהירים וגמישים. הם "מדברים" אליך עם העיניים, עם האזניים ועם התנוחות המצחיקות. הם רוצים רק לשחק ולאהוב. אין מה לא לאהוב בבדלינגטון טרייר.
אם תזכה פעם להיות "שייך" לבדלינגטון, לעולם לא תתחרט!!
הבדלינגטון טרייר הוא כלב מיוחד לאנשים מיוחדים.

ספורט כלבני:
כלבים אלו אנחנו יכולים לראות בעיקר ב: אג'יליטי, פריזבי, צייד, מרוצי לור, צייד באסם, גישוש וריקודים עם כלבים.

לפרטים נוספים על הגזע אתם מומזנים לפנות להסל זיגל מבית הגידול הולילמב HolyLamb
טלפון: 04-9998533
לאתר של בית הגידול הולילמב לחץ כאן

בקרו אותנו בפייסבוק – פאפיז – על כלבים ואנשים

השאר תגובה