חינוך כלב לצרכים

חינוך לצרכים

חינוך כלב לצרכים

חינוך כלב לצרכים

חינוך כלב לצרכים הוא לרוב עניין של התנהלות בבית. המצב הטבעי של הכלב הוא לעשות צרכים כמה שיותר רחוק מאיזור המחייה שלהם ולכן אצל רוב הכלבים חינוך לצרכים נעשה באופן טבעי כשההתנהלות בבית נכונה.
מצב בו כלב עושה צרכים בבית מעבר לתקופת הגורות, אינו תקין , ויכול לנבוע מסיבות רבות כולל

  • חינוך לקוי – התנהלות נכונה בתקופת הגורות לרוב מבטיחה חינוך נכון לצרכים. היות ולא כולנו יודעים מה זה התנהלות נכונה בבית כדאי להתייעץ עם איש מקצוע עוד בתקופת הגורות על מנת להמנע מבעיות צרכים בבגרות. קל מאוד להרגיל גור לעשות צרכים במקום מיועד ולהרגילו לעשות בחוץ כשמתנהלים איתו נכון.
  • חרדות – לעיתים כשכלב נמצא במצב של חרדה או אי וודאות הוא לא תמיד ישלוט בסוגרים שלו או יעשה את צרכיו על מנת להשתחרר מהמצב הלא נעים שהוא נמצא בו. במצס כזה יש לפתור את הסיבה לחרדה על מנת לפתור בעיית הצרכים היות והצרכים הם רק סימפטום.
  • סימון – נורמלי לחלוטין שכלב יסמן בעזרת שתן את הסביבה הקרובה לו. חלק גדול מתקשורת כלבית מצויה בשתן. בריח השתן יש הרבה מידע על הכלב – גיל, מצב בריאותי, מצב נפשי, מצב תזונתי ועוד. עם זאת כלב לא נעים שכלב מחליט לסמן את הדברים בתוך הבית. במקרה הזה יש לבדוק את הסיבה שהוא מרגיש צורך לסמן ולמצוא את הדרך לפתרון.
  • סיבות רפואיות (כדאי לשלול בעיה רפואית) – ישנם בעיות רפואיות שעלולות לגרום לבעיות צרכים. כמו כן כלבים מבוגרים יותר או מחלות מסוימות עלולות לגרום לאיבוד שליטה בסוגרים. כשיש חשד שזה המקרה כדאי מאוד ללכת לוטרינר על מנת לשלול בעיה רפואית או לטפל בה.

. ישנם עוד סיבות לחוסר ניקיון בבית ולכן חשוב מאוד לאבחן את שורש הבעיה כמו שצריך על מנת למצוא לה פתרון יעיל. כך שאם למשל איבחנתי שהכלב עושה פיפי בבית מתוך חרדה והוא בכלל לא למד להתאפק הטיפול שאתאים לו לא יועיל… חינוך כלב לצרכים יכול להיות פשוט למדי אך רק איבחון נכון של הסיבה לצרכים בבית יכול לפתור את הבעיה בצורה היעילה ביותר.

מאמר שיעזור לכם לעשות איבחון ראשוני לבעיה ואולי גם למצוא את הדרך לפתרון – חינוך כלב לצרכים
צרו קשר לאיבחון מקצועי מעמיק בביתכם.

לעמוד הפייסבוק שלנו – פאפיז – על כלבים ואנשים