חינוך גורים

חינוך גורים

חינוך גורים נעים ומלטף

הקושי הגדול ביותר ב חינוך גורים הוא להבין מה היא התנהלות נכונה בבית לגור . מרגע הגעתו הביתה, הגור לומד בדרכו הכלבית איזה התנהגויות שוות יותר ובדרך כלל אלה הם ההתנהגויות שאנחנו לא מעוניינים בהם. כך למשל אם אני משחקת עם גור והוא נושך אותי, התגובה הטבעית שלי תהיה להגיד לו לא ולדחוף אותו אך מה שהגור מבין זה שכשהוא נושך משחקים איתו יותר. מצד שני, הכיף הגדול בחינוך גורים זה שהם דף חלק, ובעזרת ניתוב נכון אפשר ללמד בדיוק את ההתנהגויות הרצויות לנו במינימום מאמץ. הגור מסתגל מהר למצבים חדשים ולכן קל להרגיל אותו לכל מצב עתידי בקלות.

חינוך גורים אינו אומר רק ללמד את הכלב שב וארצה, חינוך גורים נותן פתח לבעלים להבין את צרכיו של הגור, איך הגור רואה וחווה את העולם, למה הגור מתנהג כמו שהוא מתנהג והכי חשוב, חינוך גורים מאפשר איכות חיים גבוהה יותר עם הכלב לכל ימי חייו.
חינוך גורים יכול להעישות גם בצורה שעלולה לפגוע בקשר בין הכלב לבעלים. חינוך גורים נוקשה המושתת על כח ופחד, עלול לפגום בקשר. חינוך גורים מהסוג הזה גורם לגור לפתח רגשות מעורבים כלפיי בעליו. מצד אחד הרצון להיות לצדו ומצד שני הפחד מהכאב או האיום. חינוך גורים נעים המבוסס על חיזוקים חיוביים מפתח אצל הגור רגשות אהבה ורצון לשיתוף פעולה משום שאינטראקציה עם הבעלים טומנת בחובה כיף ושמחה.
חינוך גורים בצורה נכונה, מתחיל מהרגע הראשון, לפני שמתפתחות כל ההתנהגויות הלא רצויות והוא כולל בעיקר התנהלות נכונה בבית ובחוץ, הבנה של נפשו של הגור ויצירת קשר נכון עם הבעלים.

בחינוך גורים חשוב לדעת שכל גור עובר תקופות קריטיות בהתפתחותו (כן כן ממש כמו ילדים) שכדאי להבין כאשר מביאים גור הביתה. למאמר המלא על התקופות הקריטיות לחץ כאן – תקופות קריטיות בהתפתחות הגור