איך לבחור כלב – ייעוץ בבחירת כלב והתאמה

ייעוץ בבחירת כלב והתאמה

איך לבחור כלב – כי לא כל כלב מתאים לכל משפחה

כל כלב הוא עולם ומלואו ,שונה ומיוחד מאחר. גם באותו משפחת גורים אפשר להבחין בהבדלים ברורים בקווי האופי של הגורים השונים. כלבים בוגרים מפתחים אישיות גם בעקבות נסיון העבר שלהם. לא כל כלב מתאים לכל משפחה וההבדל בין התאמה נכונה לחוסר התאמה הוא עצום. ההתנהלות בבית שונה לחלוטין ולרוב חוסר התאמה מסתיימת בהוצאת הגור מהבית.
המון בחירות לא נכונות מביאות לבעיות בבית ולאחר מכן להחזרה של הכלב או נטישתו. חשוב להבין כי כשכלב לא מקבל את צרכיו הוא לומד התנהגויות לא נכונות וכשהוא מוחזר הוא לוקח איתו את ההתנהגויות האלה לבית הבא ולזה שאחריו.

כשחושבים איך לבחור כלב יש כמה שיקולים שצריך לשים לב אליהם

  • סביבת המגורים שלנו – ולא מדובר בהכרח בגודל הבית. ישנם כלבים גדולים שלא תהיה להם בעיה לחיות בבית קטן ומצד שני כלבים קטנים שצריכים יותר מרחב. לכן חשוב להתאים את הכלב עצמו לסביבה על פי אופיו ולא על פי גודלו.
  • רמת האנרגיה של בני הבית – משפחה עצלה או משפחה אקטיבית? כלב שאוהב לרבוץ לא ימלא צרכים של משפחה פעילה שאוהבת לטייל ולעשות ספורט ומצד שני כלב עם אנרגיות לא יתאים לבית עם אנרגיות נמוכות. זהו שיקול חשבו במיוחד.
  • צורך בניקיון – יש משפחות ששמות פחות דגש על סדר ונקיון ולא תהיה להם בעיה עם שיערות בכל הבית ונשירות עונתיות בעוד שיש משפחות שנקיון חשוב להם מאוד והפרווה המפוזרת בכל מקום תפריע להם מאוד. ישנם כלבים נשירים יותר וכלבים נשירים פחות אך חשוב לזכור שהכלב יוצא החוצה, מטייל, לפעמים בחורף כך שבכל מקרה כדאי לקחת בחשבון קצת לכלוך פה ושם.
  • תפקיד הכלב – האם הכלב אמור למלא תפקיד מסוים מעבר לכלב בית? האם רוצים אותו ככלב טיפולי לאחד מבני הבית? האם ככלב שמירה? בשביל לעשות איתו ספורט או בשביל לקחת אותו איתנו לעבודה. יש הרבה תפקידים שכלב יכול למלא ובמקרה כזה חשוב מאוד לקחת את הכלב המתאים מראש.
    זמן פנוי – איך לבחור כלב שיתאים לכמותה זמן שתוכלו להשקיע בו. ישנם כלבים שצריכים יותר תשומת לב, יותר טיולים ויותר הוצאת אנרגיה בעוד יש כלבים עצמאיים יותר שיכולים להסתדרר יותר זמן לבד בלי בעיה.
  • שיקולים נוספים – כל משפחה והשיקולים שלה. חשוב לוודא שלוקחים כלב שמתאים כמו שצריך למשפחה, כדי למנוע עוגמת נפש שכרוך בהחזרתומסירתו או נטישתו. גם ממנו וגם מהמשפחה.

אם החלטתם להביא כלב ולא בטוחים איזה, ייעוץ ראשוני יכול לעשות את ההבדל בין טרור בבית לבין משפחה שלמה ומושלמת.
מוזמנים ליצור קשר לייעוץ ראשוני או להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו – פאפיז- על כלבים ואנשים