איך אפשר לעזור – תהליך אילוף כלבים

על התהליך - אילוף כלבים

האיבחון – התחלה של כל תהליך אילוף כלבים

כל תהליך של שינוי מתחיל בהתבוננות

מה הבעיה? איך היא התפתחה? מה השורש שלה? מה הפתרון שלה?… בשביל להבין את כל זה אני מגיעה אליכם הביתה לפגישת איבחון – התחלה של כל התהליך אילוף כלבים. באיבחון כל אחד מבני הבית מספר לי על החוויות שלו עם הכלב ותוך כדי, בשילוב עם התבוננות, אני מאבחנת את הבעיה ובונה דרך לפתרון – התהליך עצמו. לאחר האבחנה אני אסביר לכם על הכלב שלכם ומה הוביל להתפתחות הבעיות. בשלב זה אני מציעה לכם תכנית טיפול שאני בונה בהתאמה לכלב, לבני הבית ולאורך חייכם. כל מה שנשאר לכם לעשות לאחר מכן הוא להחליט אם אתם רוצים להמשיך הלאה. כשתלמדו כיצד לאלף כלב, תבינו כמה פשוט הוא תהליך של אילוף כלבים. בין אם זה אילוף כלבים לצרכים, טיפול בגורי כלבים, אילוף גור כלבים, נביחות של כלבים או התמודדות עם כלבים תוקפניים, הדבר החשוב ביותר הוא תקשורת. חשוב לזכור- כשכלבכם יהיה מאושר איתכם, אתם תהיו מאושרים איתו.

הטיפול

ישנם 3 סוגים עיקריים של טיפול

  1. טיפול בבית הלקוח- אני מגיעה אליכם למספר מפגשים קבוע מראש, פעם או פעמיים בשבוע, עלפי צרכי הטיפול. במפגשים אני מדריכה אתכם איך ללמד את הכלב מה שצריך וכיצד להתנהל בצורה נכונה בבית. אתם מעורבים בכל צעד בטיפול, אתם המאלפים וההישגים הם שלכם.
  2. טיפול בבית הלקוח – הטיפול מתבצע בביתכם כאשר בשלב הראשון אני מנהלת את תהליך הלמידה של הפקודות הבסיסיות לבד מול הכלב (אפשר להצטרף אם רוצים). בשלב השני אני מעבירה לכם את המושכות ואתם מתחילים לתרגל ולעבוד עם הכלב. במקביל נלמד התנהלות נכונה בבית ובטיול מול הכלב ונעבוד על שגרה לכלב המותאמת לסדר יום הקיים שלכם.
  3. טיפול בתנאי פנסיון – הכלב מגיע לפנסיון לפרק זמן מסוים בו הוא מנותק ממקור הבעיות בבית ולומד התנהגויות חדשות. במהלך הטיפול אתם תגיעו לפנסיון בשביל לעבור שיעורים איתי ועם הכלב בו תלמדו אתם איך לתרגל משמעת והליכה נכונה עם הכלב. לאחר תקופת הטיפול בפנסיון הכלב חוזר הביתה להמשך טיפול וליווי לצורך הטמעת הפקודות והמשך התנהלות נכונה בבית.

הטיפולים הנפוצים ביותר